Prelegenci
Kierownik Katedry Postępowania Cywilnego I na WPiA Uniwersytetu Łódzkiego; kierownik Centrum Badań nad Aksjologią Procedur Cywilnych UŁ; profesor z tytułem honorowym zwyczajnego na WPiA Uniwersytetu Jagiellońskiego; przewodniczący Rady Fundacji na rzecz Bezpiecznego Obrotu Prawnego w Warszawie ustanowionej z inicjatywy Krajowej Rady Notarialnej; prezes zarządu Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół WPiA UŁ; adwokat.
Kierownik Katedry Postępowania Cywilnego i Międzynarodowego Prawa Handlowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. W latach 1999-2002 członek Zespołu Problemowego Postępowania Upadłościowego Komisji Kodyfikacyjnej RP przy Ministrze Sprawiedliwości. Od 2002 do 2015 był członkiem Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego przy Ministrze Sprawiedliwości. Prezes Zarządu Towarzystwa Naukowego Procesualistów Cywilnych z siedzibą w Krakowie. W latach 2008 - 2009 przewodniczący Komisji Ministerstwa Sprawiedliwości przeprowadzającej egzamin na licencję syndyka. Wielokrotnie członek komisji przeprowadzających egzaminy na aplikacje. W roku 2007 i 2009 reprezentował Polskę w pracach grupy roboczej prawa upadłościowego komisji ONZ UNCITRAL w Nowym Yorku.
Kierownik Katedry Postępowania Cywilnego II, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, przewodniczący Rady Naukowej Ośrodka Naukowo-Szkoleniowego przy Krajowej Radzie Komorniczej w Warszawie.
Kieruje Katedrą Rachunkowości Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz jest pracownikiem Katedry Finansów Uniwersytetu Rzeszowskiego. Zajmuje się analizą finansową, rachunkowością finansową i sprawozdawczością finansową, zarządzaniem finansami przedsiębiorstwa, rachunkowością zarządczą i controllingiem, matematycznymi i statystycznymi metodami w finansach i rachunkowości oraz restrukturyzacją finansową. Jest współautorem i autorem książek Zarządzanie płynnością finansową, Strategie płynności finansowej oraz Analiza wskaźnikowa sprawozdania finansowego. Jego publikacja Zarządzanie płynnością finansową otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej. Za Strategie płynności finansowej został nominowany do Nagrody Beta za wybitne osiągnięcia w dziedzinie zarządzania finansami.
Prorektor ds. Organizacji Uniwersytetu Szczecińskiego; Kierownik Interdyscyplinarnego Zespołu Badawczego Prawa Procesowego Cywilnego, Prawa Medycznego i Nowych Techonologii na Wydziale Prawa i Administracji; radca prawny; wiceprzewodnicząca Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Rodzinnego; członek Rady Naukowej NASK, członek Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Rodzinnego przy Ministrze Sprawiedliwości, członek Rady Naukowej Centrum Naukowo-Szkoleniowego przy Krajowej Radzie Komorniczej; członek Rady Naukowej Polskiego Instytutu Notarialnego; Prezes Sądu Arbitrażowego w Zachodniopomorskiem w Szczecinie; arbiter przy Stałym Sądzie Polubownym Konsumentów działającym przy Zachodniopomorskim Wojewódzkim Inspektorze Inspekcji Handlowej w Szczecinie. W pracy naukowej zajmuje się prawem procesowym cywilnym, arbitrażem i mediacją, prawem upadłościowym i restrukturyzacyjnym, prawem medycznym oraz prawem nowych technologii, w szczególności w zakresie zastosowań w wymiarze sprawiedliwości.
Profesor na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, radca prawnych, wykładowca na szkoleniach dla aplikantów, radców prawnych, adwokatów, sędziów i prokuratorów, autorka komentarzy oraz licznych artykułów, a także podręczników z zakresu szeroko rozumianego postępowania cywilnego oraz postępowania upadłościowego.
Profesor Uczelni Łazarskiego, sędzia Sądu Apelacyjnego w Warszawie z ponad dwunastoletnim doświadczeniem orzeczniczym w sprawach upadłościowych, przedstawiciel rządu w ramach prac legislacyjnych dotyczących prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego w Sejmie i Senacie, członek Rady Legislacyjnej XIII i XIV kadencji, członek Komitetu Sterującego projektu Krajowego Rejestru Zadłużonych, członek Zarządu Stowarzyszenia Sędziów Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych. W latach 2010 - 2011 członek państwowej Komisji Egzaminacyjnej powołanej przez Ministra Sprawiedliwości dla osób, które ubiegają się o licencję syndyka. W 2012r. ekspert Komisji Europejskiej do spraw nowelizacji europejskiego prawa upadłościowego. Od 2013 r. przewodnicząca zespołu powołanego przez Ministra Sprawiedliwości ds. przygotowania projektów ustaw z zakresu prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego. Członek sekcji prawa upadłościowego Instytutu Allerhanda, Judicial Wing of Insol Europe oraz International Insolvency Institute. Autorka i współautorka szeregu publikacji książkowych.
Profesor nadzwyczajny i kierownik Katedry Prawa Handlowego i Międzynarodowego Prawa Prywatnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, specjalizuje się w zagadnieniach prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego oraz prawie spółek handlowych, autorka wielu opracowań z tego zakresu.
Dyrektor Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości, profesor uczelni w Katedrze Postępowania Cywilnego WPiA Uniwersytetu Warszawskiego, członek Biura Studiów i Analiz Sądu Najwyższego, członek zarządu Towarzystwa Naukowego Procesualistów Cywilnych z siedzibą w Krakowie.
Sędzia w Sądzie Apelacyjnym w Warszawie, adiunkt habilitowany w Katedrze Prawa Gospodarczego i Gospodarki Cyfrowej WPiA UKSW, autor publikacji pt. Skutki otwarcia postępowania restrukturyzacyjnego oraz kilkudziesięciu artykuł z zakresu prawa handlowego, insolwencyjnego, postępowania cywilnego, współautor komentarza do kodeksu spółek handlowych oraz ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym.
Kierownik Zespołu Postępowania Cywilnego WPiA UŚ, radca prawny. Autor wielu publikacji z zakresu postępowania cywilnego oraz mediacji.
Autor ok. 300 publikacji; w tym ponad 70 artykułów w 20 krajach. Były doradca premiera, b. prezes banków. Obecnie prezes Zarządu Głównego Towarzystwa Naukowego Prakseologii, kierownik Studiów Podyplomowych Zarządzanie restrukturyzacją i naprawą przedsiębiorstw SGH, przewodniczący Rady Naukowej Prakseologia i Zarządzanie. Zeszyty Naukowe TNP, członek International Chamber of Commerce Paris, członek Rady Redakcyjnej Prakseologia (PAN), członek Kapituły Nagrody SGH za najlepszą monografię z zakresu nauk o przedsiębiorstwie, członek Rady Nadzorczej Systemu Ochrony Zrzeszenia BPS. Jego zainteresowania badawcze obejmują: zarządzanie kryzysem, naprawę przedsiębiorstw i banków, analizę finansowa, finanse islamskie.
Wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego.
Dr nauk prawnych. Sędzia Sądu Apelacyjnego w Katowicach. Wykładowca Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. Wykładowca na zajęciach szkoleniowych dla adwokatów i aplikantów adwokackich. Specjalizuje się w prawie gospodarczym materialnym i procesowym. Współautor komentarza do prawa upadłościowego, prawa restrukturyzacyjnego. Autor monografii i artykułów oraz glos z zakresu prawa upadłościowego, restrukturyzacyjnego, wekslowego oraz postępowania cywilnego.
Doktor nauk prawnych, adiunkt i wykładowca na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Współautor i redaktor komentarza do prawa restrukturyzacyjnego, komentarza do upadłości konsumenckiej i komentarza do rozporządzenia 2015/848 w sprawie postępowania upadłościowego. Współautor Systemu Prawa Upadłościowego i Restrukturyzacyjnego oraz kilkudziesięciu innych publikacji z dziedziny prawa gospodarczego. Brał udział w pracach legislacyjnych nad ustawą - Prawo restrukturyzacyjne, za co został odznaczony medalem Ministra Sprawiedliwości za zasługi dla wymiaru sprawiedliwości. Członek zespołów legislacyjnych w Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego (od 2024 r.), Min. Sprawiedliwości, Min.Zdrowia, Min.Gospodarki oraz przy Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Członek zarządu TMA Poland.
dr Kinga Jaszczyk
Radca prawny w OIRP w Warszawie. Autorka publikacji z zakresu prawa handlowego i gospodarczego, w tym monografii nt. odpowiedzialności odszkodowawczej faktycznych członków zarządu („Odpowiedzialność odszkodowawcza faktycznych członków zarządu wobec spółki i jej wierzycieli”, Warszawa 2023, Wydawnictwo C.H.BECK). W latach 2020–2022 asystentka sędziego w VII Wydziale Gospodarczym i Własności Intelektualnej Sądu Apelacyjnego w Warszawie.
dr Piotr Kędzierski
dr Przemysław Mogiełka
dr Marek Porzycki
Adiunkt w Katedrze Publicznego Prawa Gospodarczego i Polityki Gospodarczej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W latach 2005 - 2015 r. konsultant Europejskiego Banku Centralnego. W 2008-2009 r. współpracował z Biurem ds. Integracji ze Strefą Euro przy Narodowym Banku Polskim przy przygotowywaniu prawnej części raportu dotyczącego przyjęcia euro przez Polskę. W 2012 r. wszedł w skład zespołu do spraw nowelizacji Prawa upadłościowego i naprawczego powołanego przez Ministra Sprawiedliwości, uczestniczył też w zespole przygotowującym na zlecenie Komisji ewaluację rozporządzenia Rady (WE) nr 1346/2000 w sprawie postępowania upadłościowego. W 2013-14 r. uczestniczył w pracach nad projektem ustawy Prawo restrukturyzacyjne, których owocem była obszerna reforma prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego z 2015 r. Od 2006 r. zaangażowany w programy ukraińskie Wydziału Prawa i Administracji UJ.
dr Arkadiusz Sadza
Doktor nauk prawnych, adiunkt w Katedrze Postępowania Cywilnego i Międzynarodowego Prawa Handlowego UMCS, sędzia Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie, autor kilkudziesięciu publikacji z zakresu postępowania cywilnego, w tym monografii, komentarzy, artykułów i glos, laureat II Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w XVII Konkursie Urzędu Patentowego RP na najlepszą pracę naukową na temat własności intelektualnej (2019), otrzymanej za rozprawę doktorską pt. "Wpływ decyzji Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej na postępowanie cywilne w sprawach z zakresu prawa własności przemysłowej", członek trzech zespołów problemowych przy Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego: zespołu do spraw prawa cywilnego procesowego (pod przewodnictwem prof. P. Grzegorczyka), zespołu do spraw nowej kodyfikacji postępowania cywilnego (pod przewodnictwem prof. K. Weitza) oraz zespołu do spraw rozpoznawania przez sądy spraw z udziałem konsumentów (pod przewodnictwem prof. M. Dziurdy).
dr Bartosz Sierakowski
dr Piotr Stanisławiszyn
dr Dagmara Anna Uhryn
dr Paweł Wrzaszcz
Doktor nauk prawnych zatrudniony na stanowisku adiunkta w Katedrze Postępowania Cywilnego KUL, członek grupy SATURN - CEPEJ (Rada Europy), Przewodniczący V Wydziału Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku. Prowadzi zajęcia z postępowania cywilnego, prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego, le cityoen et le tribunal i protection of rights in civil courts. Jego zainteresowania naukowe, poszerzone o wieloletnią praktykę zawodową w wydziale sądu dla spraw upadłościowych, dotyczą postępowania upadłościowego i restrukturyzacyjnego. W 2017 r. obronił rozprawę doktorską z zakresu postępowania upadłościowego.
dr Ulyana Zaremba
Analityk w Zespole Restrukturyzacji CMT Advisory i członek Instytutu Prawa Upadłościowego, Restrukturyzacyjnego oraz Badań nad Niewypłacalnością Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Od wielu lat prowadzi badania naukowe nad przebiegiem postępowań restrukturyzacyjnych w Polsce, łącząc zagadnienia z zakresu ekonomii, finansów i prawa. Współtwórca podcastów „ResTrue Talks”. Specjalizuje się w opracowywaniu planów restrukturyzacji, przygotowywaniu propozycji układowych oraz sporządzaniu wycen na potrzeby postępowań restrukturyzacyjnych i upadłościowych.
Asesor sądowy w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie, Wydział Gospodarczy ds. Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych. Posiada uprawnienia do wykonywania zawodu mediatora. Uczestniczka Seminarium Doktoranckiego Uczelni Łazarskiego. Swoje zainteresowania naukowe koncentruje wokół pozycji organów sądowych postępowania upadłościowego.
Komornik sądowy przy Sądzie Rejonowym w Chrzanowie. Przewodnicząca Rady Izby Komorniczej w Krakowie. Dyrektor Ośrodka Naukowo-Szkoleniowego przy Krajowej Radzie Komorniczej. Członek Towarzystwa Naukowego Procesualistów Cywilnych. Uczestniczka i referentka krajowych i międzynarodowych konferencji naukowych. Autorka publikacji z zakresu sądowego postępowania egzekucyjnego.
Radca prawny, doradca restrukturyzacyjny, doktorantka Instytutu Prawa Upadłościowego i Restrukturyzacyjnego oraz Badań nad Niewypłacalnością. Doświadczenie zawodowe zdobyła uczestnicząc w ponad 1500 postępowaniach upadłościowych i restrukturyzacyjnych. Autorka licznych artykułów. Prowadzi cykliczne szkolenia z zakresu prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego m.in. dla Izby Adwokackiej w Warszawie, Polskiej Izby Biegłych Rewidentów czy Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Jej aktualne zainteresowania naukowe koncentrują się nad realizacją prawa do sądu w toku zinformatyzowanych upadłości konsumenckich.
Adwokat i licencjonowany doradca restrukturyzacyjny, partner w Kancelarii Zimmerman Sierakowski i Partnerzy. Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów. Jest autorem ok. 50 publikacji z zakresu prawa upadłościowego oraz restrukturyzacyjnego, publikowanych zarówno w prasie, jak i czasopismach branżowych (w tym: Monitor Prawa Bankowego oraz Doradca Restrukturyzacyjny). Prowadzi szkolenia z zakresu prawa insolwencyjnego, wykłada prawo upadłościowe na studiach podyplomowych na Uczelni Łazarskiego w Warszawie.
Asystent w Naczelnym Sądzie Administracyjnym, asystent w Katedrze Prawa i Postępowania Cywilnego Uczelni Łazarskiego; dyrektor Kliniki Prawa w Uczelni Łazarskiego; odznaczona brązowym krzyżem zasługi przez Prezydenta RP za działalność edukacyjną; autorka publikacji z zakresu prawa cywilnego i nauczania klinicznego.
Adwokat, od 2012 r. Członek Zespołu Ministra Sprawiedliwości ds. nowelizacji Prawa upadłościowego i naprawczego - uczestniczył jako ekspert w pracach nad tzw. "nową upadłością konsumencką" i ustawą Prawo restrukturyzacyjne, Członek Sekcji Prawa Upadłościowego Instytutu Allerhanda w Krakowie, autor publikacji naukowych z zakresu prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego.
Sędzia Sądu Rejonowego dla miasta stołecznego Warszawy w Warszawie, Przewodnicząca XIX Wydziału Gospodarczego dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych.
Adwokat specjalizujący się w prawie upadłościowym i restrukturyzacyjnym, prawie umów i prawie gospodarczym. Autor licznych publikacji, wykładowca akademicki oraz prelegent na wielu konferencjach naukowych. Delegat Polski w pracach Grupy Roboczej V UNCITRAL przy ONZ. Członek CERIL, udzielający się w instytucjach takich jak bank światowy, ECBiR, KSSIP czy KIDR. Doradzał jako ekspert w trakcie licznych procesów legislacyjnych - uczestniczył m. in. w pracach Zespołu ds. przygotowania przepisów w zakresie rozwoju, optymalizacji i reformy podmiotów szpitalnych, działającym przy Ministerstwie Zdrowia. Pełnił funkcję członka zespołu Ministra Sprawiedliwości, który opracowywał i wdrożył obowiązujące Prawo restrukturyzacyjne oraz znowelizował Prawo upadłościowe.
Radca prawny i urzędnik. Prezes Prokuratorii Generalnej, członek Rady Zamówień Publicznych przy Prezesie UZP. Wcześniej zatrudniony w NIK oraz ministerstwach finansów (kontrola skarbowa), gospodarki, rozwoju oraz przedsiębiorczości. Były członek KNF oraz zastępca przewodniczącego Głównej Komisji Orzekającej ws dyscypliny finansów publicznych. Przez okres 7 lat podsekretarz stanu w ministerstwach gospodarczych odpowiedzialny za regulacje gospodarcze oraz ocenę skutków regulacji. Nagrodzony tytułem ambasadora mediacji przez Krajową Izbę Radców Prawnych. Laureat nagród m.in. przyznanych przez największe organizacje przedsiębiorców, Rzecznika MŚP, think tank prawniczy oraz ogólnopolski dziennik za przygotowanie ustaw poprawiających otoczenie regulacyjne przedsiębiorców, wsłuchiwanie się w postulaty gospodarcze, współpracę oraz budowanie dialogu między administracją a przedsiębiorcami.
Asesor Sądowy w Sądzie Rejonowym dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi, XIV Wydziale Gospodarczym ds. upadłościowych i restrukturyzacyjnych. Doktorant w Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych Uniwersytetu Łódzkiego. Szczególną uwagę poświęca prowadzeniu konsumenckich postępowań upadłościowych. Twórca poradnika dotyczącego składania wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej.
Piotr Kempiński
Katarzyna Kostępska
Adwokatka i doradczyni restrukturyzacyjna specjalizująca się w postępowaniach upadłościowych, restrukturyzacyjnych i sporach gospodarczych, łącząc doświadczenie procesowe z doradztwem strategicznym. Liderka Praktyki Restrukturyzacji i Upadłości oraz partnerka w KKG Legal. Członkini Zarządu Stowarzyszenia Restrukturyzacji Przedsiębiorstw TMA Poland. Doradza dłużnikom, wierzycielom i inwestorom w zarządzaniu kryzysowym, restrukturyzacji przedsiębiorstw, negocjacjach z wierzycielami oraz prowadzeniu sądowych procedur upadłościowo-restrukturyzacyjnych. Autorka licznych wystąpień oraz publikacji z zakresu upadłości i restrukturyzacji.
Marcin Mirosław Kubiczek
Kwalifikowany doradca restrukturyzacyjny, ekonomista, biegły skarbowy oraz biegły z zakresu wyceny przedsiębiorstw, upadłości, niewypłacalności i odpowiedzialności karnej menedżerów. Jeden z najbardziej skutecznych syndyków w Polsce, wielokrotnie notujący zaspokojenie wierzycieli upadłych spółek na poziomie 100%. Prowadzi najgłośniejsze upadłości w Polsce, m.in. Idea Banku oraz Getin Noble Banku. Wykładowca Uczelni Łazarskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego i Akademii Leona Koźmińskiego z zakresu upadłości oraz restrukturyzacji. Prezes zarządu RZMK Restructuring. Autor licznych artykułów naukowych z zakresu restrukturyzacji i upadłości.
Łukasz Lipowicz
Wiceprezes Sądu Rejonowego Poznań – Stare Miasto w Poznaniu, wcześniej Przewodniczący XI Wydziału Gospodarczego do Spraw Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych w tym sądzie. Członek zespołu legislacyjnego ds. prawa upadłościowego oraz prawa restrukturyzacyjnego powołanego przy Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego działającej przy Ministrze Sprawiedliwości. Wykładowca w Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu, na studiach podyplomowych organizowanych przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autor wielu publikacji związanych z problematyką postępowań upadłościowych i restrukturyzacyjnych. Prelegent na konferencjach i szkoleniach poświęconych prawnym zagadnieniom niewypłacalności.
Patrycja Makuch
W 2013 r. ukończone studia magisterskie na kierunku Prawo na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, Wydział Prawa i Administracji. W 2021 r. uzyskany pozytywny wynik z egzaminu adwokackiego, w grudniu 2022 r. wpis na listę adwokatów niewykonujących zawodu. Od 2020 r. zatrudniona w Sądzie Rejonowym w Gliwicach, Wydział XII Gospodarczy ds. Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych na stanowisku asystenta sędziego. Od listopada 2021 r. delegowana do Ministerstwa Sprawiedliwości, Wydział Rozwoju Rejestrów Sądowych, Departament Informatyzacji i Rejestrów Sądowych, na stanowisku główny specjalista.
Adwokat w Pomorskiej Izbie Adwokackiej w Gdańsku, doktorantka w Szkole Doktorskiej przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, członkini zespołu badawczego w międzynarodowym projekcie naukowym „ACURIA - Assessing Courts' Undertaking of Restructuring and Insolvency Actions: best practices, blockages and ways of improvement", autorka kilkunastu publikacji z zakresu prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego, zarówno w języku polskim, jak i angielskim (m.in. w International Insolvency Review), przygotowuje rozprawę doktorską na temat przygotowanej likwidacji.
Sędzia Sądu Rejonowego w Tarnowie. W latach 2006–2007 oddelegowany do pracy asystenta sędziego w Izbie Cywilnej Sądu Najwyższego. W latach 2017–2020 delegowany do orzekania w Sądzie Okręgowym w Krakowie. Wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego, KSSiP oraz OIRP w Krakowie i OIRP w Rzeszowie oraz ORA w Rzeszowie. Uczestniczył w pracach zespołów: Ministra Sprawiedliwości do spraw reformy prawa upadłościowego, Ministra Gospodarki do spraw systemowych rozwiązań w zakresie polubownych metod rozwiązywania sporów gospodarczych, ułatwiających wykonywanie działalności gospodarczej i Ministra Gospodarki do spraw prawa gospodarczego. Autor kilkudziesięciu publikacji z zakresu procedury cywilnej, prawa gospodarczego i upadłościowego,
Sędzia Sądu Rejonowego w Rzeszowie, orzecznik w sprawach upadłościowych i restrukturyzacyjnych, kierownik Sekcji ds. Restrukturyzacyjnych i Upadłościowych, wiceprezes Sądu Rejonowego w Rzeszowie
Bartosz Nowicki
Adwokat i licencjonowany doradca restrukturyzacyjny. Praktykuje w obszarze prawa spółek, transakcji, restrukturyzacji, upadłości, likwidacji oraz sporów gospodarczych. Uczestnik Seminarium Doktoranckiego Nauk Prawnych Uczelni Łazarskiego. Swoje zainteresowania naukowe koncentruje wokół zagadnień związanych z finasowaniem restrukturyzacji. Absolwent Wydziału Prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Lublinie, Studiów Podyplomowych „Rachunkowość i Finanse Przedsiębiorstw” w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz Studiów Podyplomowych „Prawo restrukturyzacyjne i upadłościowe” na Wydziale Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego.
Anna Pukszto
Absolwent pedagogiki i psychologii UAM w Poznaniu. Wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi, bezrobotnymi, ofiarami przemocy, doprowadziło go do zainteresowania możliwością wykorzystania ustaleń teorii wyuczonej bezradności w pomaganiu ludziom zadłużonym. Od 2011 roku, wraz z zespołem w Poznaniu realizuje kompleksowy Program Wsparcia Zadłużonych np. we Wspólnocie Dłużników Anonimowych. Był członkiem Zespołu Ekspertów ds. alimentów w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich, obecnie uczestniczy w pracach Zespołu ds. Opracowania Strategii Edukacji Ekonomicznej w MF. Prowadzi liczne szkolenia dla osób pracujących z zadłużonymi (pracowników pomocy społecznej, kurateli sądowej, terapeutów uzależnień oraz pracowników windykacji).
Sędzia, Przewodniczący VIII Wydziału Gospodarczego dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych Sądu Rejonowego dla Krakowa – Śródmieścia w Krakowie; Przewodniczący powołanego przez Ministra Sprawiedliwości w maju 2012 roku Zespołu Ekspertów do przygotowania założeń do reformy prawa upadłościowego i naprawczego. Od 1989 roku sędzia Sądu Rejonowego dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie zajmujący się nieprzerwanie (od 1991 roku) problematyką postępowań upadłościowych, układowych, naprawczych i restrukturyzacyjnych. W latach 1993-1996 członek komisji kodyfikacyjnej nad reformą Prawa Upadłościowego powołanej przez Departament Prawny Ministerstwa Sprawiedliwości Rzeczpospolitej Polskiej w Warszawie. W listopadzie 2002 roku brał udział w charakterze konsultanta w pracach podkomisji sejmowej nad rządowym projektem ustawy Prawo upadłościowe i naprawcze, zaś w lutym 2009 roku brał udział w charakterze konsultanta w pracach komisji senackiej nad rządowym projektem nowelizacji ustawy Prawo upadłościowe i naprawcze. Od 1992 roku wykładowca dla sędziów, adwokatów, radców prawnych, notariuszy i syndyków. Współpracuje z Krajową Szkołą Sądownictwa i Prokuratury, Okręgową Izbą Radców Prawnych w Krakowie, Okręgową Radą Adwokacką w Krakowie i Warszawie, Okręgową Izbą Notarialną w Krakowie prowadząc zajęcia dla aplikantów tych korporacji.
Maciej Rejzerewicz
Kwalifikowany doradca restrukturyzacyjny z pierwszą w Polsce wydaną licencją Ministra Sprawiedliwości nr 2. Jest specjalistą praktykiem w zakresie prawa restrukturyzacyjnego i upadłościowego. Od kilku kadencji jest członkiem Komisji Egzaminacyjnej Ministra Sprawiedliwości do przeprowadzenia egzaminu dla osób ubiegających się o licencję doradcy restrukturyzacyjnego. Brał czynny udział w pracach komisji do spraw nowelizacji prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego. Sprawował szereg funkcji zarządczych w postępowaniach upadłościowych i restrukturyzacyjnych a także kompensacji stoczni Gdynia i stoczni Szczecińskiej Nowa. Sprawuje także funkcje nadzorcze w podmiotach o szczególnych znaczeniu dla Skarbu Państwa. Jest dziekanem Krajowej Izby Doradców Restrukturyzacyjnych.
Marta Styba
Adwokat, doradca restrukturyzacyjny i mediator przy Centrum Mediacji przy Krajowej Izbie Doradców Restrukturyzacyjnych. Prowadzi własną kancelarię adwokacką i restrukturyzacyjną. Swoje zainteresowania naukowe koncentruje wokół prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki skargi pauliańskiej. Posiada bogate doświadczenie w zakresie doradztwa korporacyjnego i transakcyjnego oraz w bieżącej obsłudze przedsiębiorców, w tym z branży franczyzowej, transportowej i z sektora nieruchomości.
Joanna Waga
Aplikantka sędziowska, współpracownik Katedry Postępowania Cywilnego KUL.
Piotr Paweł Wydrzyński
Psycholog, prawnik, mgr inż. inżynierii środowiska. Terapeuta, rzecznik patentowy, licencjonowany doradca restrukturyzacyjny, interim manager. Jako psycholog prowadzi wspólnie z żoną Gabinet Psychologiczny „Praktyka codzienności”. Oferuje pomoc i wsparcie m.in. osobom w kryzysie, a w szczególności przedsiębiorcom, liderom, kadrze wyższego szczebla oraz osobom wykonującym wolne zawody prawnicze.
Europejski rzecznik patentowy specjalizujący się w ochronie znaków towarowych i zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Specjalista w zakresie restrukturyzacji i upadłości przedsiębiorstw, a także w zakresie restrukturyzacji zobowiązań i upadłości osób fizycznych.