link do Facebook
link do Linkedin
Prawo upadłościowe i restrukturyzacyjne 10 lat później
  • Główna
  • Rejestracja
  • Program
  • Sponsorzy
  • Prelegenci
  • Organizatorzy
  • Patronaty
  • Informacje
Organizator Uczelnia Łazarskiego   Współorganizatorzy   Akademia Leona Koźmińskiego Katolicki Uniwersytet Lubelski Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach Uniwersytet Gdański Uniwersytet Opolski Uniwersytet Szczeciński Uniwersytet Wrocławski i inne uczelnie

Konferencja rozpocznie się za:

01
dni
00
godzin
30
minut
13
sekund

O konferencji

Niewypłacalność przedsiębiorstw jest nieodłącznie związana z konkurencją i wolnym rynkiem. Niewypłacalność konsumentów jest nieuchronną konsekwencją współczesnego konsumpcjonizmu. Zarządzanie procesem niewypłacalności jest zadaniem unijnych i krajowych prawodawców, którzy od lat próbują stworzyć procedury dostarczające optymalnych narzędzi do rozwiązania problemu niewypłacalności dłużnika. 


W Polsce, przemiany gospodarcze na początku lat 90. XX w. zrodziły konieczność dostosowania regulacji prawa dotyczącego niewypłacalności do warunków gospodarki rynkowej. Dokonano tego ustawą z 28 lutego 2003 r. - Prawo upadłościowe i naprawcze, której projekt został opracowany przez działającą przy Ministrze Sprawiedliwości Komisję Kodyfikacyjną Prawa Cywilnego pod kierunkiem prof. dr hab. Feliksa Zedlera. 


Po blisko dziesięcioletnim okresie stosowania ustawy z dnia 28 lutego 2003 r. podjęto próbę krytycznej weryfikację realizacji stawianych jej celów w ewoluujących warunkach gospodarczych. 14 maja 2012 r. Minister Sprawiedliwości powołał Zespół ds. nowelizacji Prawa upadłościowego i naprawczego, którego zadaniem było przygotowanie rekomendacji zmian w prawie upadłościowym i naprawczym. Na podstawie przygotowanych przez Zespół rekomendacji został następnie opracowany przez zespół pod kierunkiem dr hab. Anny Hrycaj  projekt ustawy – Prawo restrukturyzacyjne. 


Obecnie minęło blisko 10 lat od uchwalenia ustawy Prawo restrukturyzacyjne i dokonania istotnej zmiany ustawy – Prawo upadłościowego. Z tego względu polskie środowisko naukowe, zajmujące się prawem upadłościowym i restrukturyzacyjnym uznało, że jest to odpowiedni czas na dokonanie krytycznej analizy wprowadzonych w 2016r. rozwiązań, dokonanie podsumowania skuteczności i efektywności regulacji normatywnych, zaproponowanie rozwiązań de lege ferenda.


Udział w konferencji wymaga rejestracji oraz uiszczenia opłaty konferencyjnej 890 zł brutto.

Rejestracja udziału

Dostęp do materiałów konferencyjnych będzie otwarty również dla osób, które nie będą uczestnikami konferencji

(materiały konferencyjne prześlemy po konferencji na podane w formularzu poniżej przycisk "Materiały konferencyjne" adresy mailowe)

Materiały konferencyjne

Przyjęcie ogrodowe

13 maja 2025r., godz. 18:00-22:00

Po zakończeniu pierwszego dnia konferencji serdecznie zapraszamy wszystkich Gości i Uczestników Konferencji na wieczorne Przyjęcie Ogrodowe, które odbędzie się na terenie Kampusu Uczelni Łazarskiego. To doskonała okazja do kontynuowania rozmów w swobodnej atmosferze, nawiązania nowych kontaktów oraz odpoczynku po intensywnych obradach.

 

Wśród uczestników konferencji znajdą się przedstawiciele różnych środowisk zawodowych – naukowcy, sędziowie, doradcy restrukturyzacyjni, adwokaci, radcowie prawni, notariusze oraz komornicy. Wierzymy, że wspólnie spędzony wieczór sprzyjać będzie owocnym dyskusjom i wymianie doświadczeń.

 

Zapewniamy wyśmienite jedzenie oraz przyjemną muzykę w otoczeniu zieleni. Mamy nadzieję, że dołączycie Państwo do nas, aby celebrować rocznicę uchwalenia ustawy - Prawo restrukturyzacyjne w luźniejszej atmosferze.

 

Z niecierpliwością czekamy na Państwa obecność!

Organizatorzy Konferencji



Obrazek przedstawiający przyjęcie ogrodowe
Obrazek przedstawiający klepsydrę

Cel konferencji

Celem Konferencji jest zjednoczenie naukowców z polskich ośrodków, które zajmują się prawem upadłościowym i restrukturyzacyjnym, praktyków (sędziów i doradców restrukturyzacyjnych) oraz twórców legislacji. Konferencja ma w sposób kompleksowy i zupełny przedstawiać całokształt badań naukowych prowadzonych w Polsce w zakresie upadłości i restrukturyzacji, stan legislacji oraz efekty praktyczne zmian wprowadzonych w 2016r. Efektem Konferencji będzie zaproponowanie koniecznych rozwiązań normatywnych w najbardziej kluczowych obszarach prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego, a także w zakresie struktury sądownictwa do spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych oraz samorządu zawodowego doradców restrukturyzacyjnych. 

Rada Naukowa Konferencji

prof. dr hab. Sławomir Cieślak, Uniwersytet Łódzki, 

prof. dr hab. Andrzej Jakubecki, Uniwersytet Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie,

prof. dr hab. Andrzej Marciniak, Uniwersytet Łódzki,

prof. dr hab. Joanna Misztal-Konecka, Katolicki Uniwersytet Lubelski,

prof. dr hab. Dariusz Wędzki, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie,

prof. dr hab. Aleksander Witosz, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach,

dr hab. Kinga Flaga - Gieruszyńska, Uniwersytet Szczeciński, 

dr hab. Izabella Gil, Uniwersytet Wrocławski,

dr hab. Anna Hrycaj, Uczelnia Łazarskiego,

dr hab. Joanna Kruczalak-Jankowska, Uniwersytet Gdański,

dr hab. Piotr Masiukiewicz, prof. em. SGH, Towarzystwo Naukowe Prakseologii,

dr hab. Piotr Rylski, Dyrektor Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości,

dr hab. Tomasz Szczurowski, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie,

dr hab. Andrzej Torbus, Uniwersytet Śląski,

dr hab. Przemysław Wołowski, Uczelnia Koźmińskiego, Ministerstwo Sprawiedliwości,

dr Patryk Filipiak, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu,

dr Paweł Janda, Uniwersytet Rzeszowski,

dr Agnieszka Kubiak-Cyrul, Uniwersytet Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie,

dr Marek Porzycki, Uniwersytet Jagielloński,

dr Bartosz Sierakowski, Uczelnia Łazarskiego,

kwalifikowany doradca restrukturyzacyjny Jerzy Sławek, 

kwalifikowany doradca restrukturyzacyjny Piotr Zimmerman,

adwokat Maciej Geromin,

adwokat Bartosz Groele.


 

Komitet Organizacyjny Konferencji

dr hab. Anna Hrycaj, Uczelnia Łazarskiego

dr Patryk Filipiak, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu 

dr Bartosz Sierakowski, Uczelnia Łazarskiego

Konferencja jest objęta patronatem medialnym:   Wydawnictwa Wolters Kluwer Krajowej Izby Doradców Restrukturyzacyjnych wydawcy Kwartalnika Doradca Restrukturyzacyjny
Konferencja jest objęta patronatem medialnym:   Wydawnictwa Wolters Kluwer Krajowej Izby Doradców Restrukturyzacyjnych wydawcy Kwartalnika Doradca Restrukturyzacyjny
  • Główna
  • Rejestracja
  • Program
  • Sponsorzy
  • Prelegenci
  • Organizatorzy
  • Patronaty
  • Informacje
Visit our Facebook page
Visit our LinkedIn profile